רילקו נדל”ן: “מה צריך לדעת לפני שמשקיעים בנדל”ן בחו”ל?”

נדלן חול
נדלן חול

נדלן חול

השקעה בנדל”ן בחו”ל אינה טרנד חולף. מדובר באפיק השקעה שנולד כמענה למחירי הדיור האבסורדיים במדינת ישראל, ומהווה תחליף לחלום הישן של דירה בבעלותנו. אולם השקעה בנדל”ן בחו”ל, נעשית, איך לא, בחו”ל, ולכן ישראלים רבים ניגשים אליה בחשש הישראלי הקמאי ביותר: איך נדע שלא עובדים עלינו? רילקו נדל”ן יעשו לכם סדר: מה צריך לדעת כאשר משקיעים בנדל”ן בחו”ל?

ראשית כל, לפי רילקו נדל”ן, מומלץ לבחור בנכס קיים, ולא נכס על הנייר: עדיף נכס אחד ביד משתי הבטחות לנכס על העץ. שנית, חשוב לברר את הסטטוס החוקי של הנכס: האם מדובר בנכס בטאבו על שמכם, או שמא הנכס יהיה רשום על שמה של החברה דרכה אתם משקיעים? מבחינת “כוח” משפטי, מובן שמוטב לכם להירשם כבעלים במשותף בנכס.

Money talks bullshit walks

נושא חשוב נוסף הוא רווחיות הפרויקט: כמה זמן אתם מתכננים להחזיק בנכס ולגבות שכירות? מה הסיכוי של הנכס להניב תשואה במהלך חיי הפרויקט, ומה צפוי להביא הנכס ממכירתו בסוף תקופת ההשכרה שלו? חשוב לדעת שאין הבטחה לתשואה: מי שמבטיח לכם תשואה, פשוט משקר לכם. עם זאת, תשואה אפשר להעריך על ידי כל מיני כלים רלוונטיים, אולם הדרך הכי טובה לשער תשואה, היא לקנות נכס כאשר הוא מושכר, ולראות כמה שכירות משלמים כעת.

לפי רילקו נדל”ן, הכרת הסביבה היא תנאי חשוב במיוחד. חלומם של ישראלים רבים להחזיק דירה בעיר מגניבה כמו ניו יורק או פריז, אבל האם ניתן להניב רווחים מהשקעה בנכסים שם? כדי להרוויח תשואה יפה, חשוב לדעת איזו אוכלוסייה גרה בשכונה, מה הנתונים להתפתחות באיזור המגורים (לצורך מכירת הנכס בסוף התקופה), מה המצב התעסוקתי באיזור וכדומה. אחרון חביב, והדבר הכי חשוב למעשה, הוא להשקיע עם חברה מנוסה, מקצועית ואמינה, שתדע לעשות את כל הבירורים הללו עבור המשקיעים שלה, ותשמור על הגב שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *