עצות הזהב להשקעה בנדל”ן בארה”ב

רילקו

נדל”ן הוא התחום החם בהשקעות בשנים האחרונות, במיוחד לאור משבר הקורונה, שגורם לחששות של מיתון וירידה בצריכה העולמית (בעוד הביקוש לנדל”ן לא נעצר). לאורך זמן, נדל”ן מוכיח את עצמו כאפיק השקעה ששומר על ערכו, ונראה שהמשקיעים מצביעים עם כספי ההשקעה שלהם בכיוון. ישראלים רבים אוהבים את שוק הנדל”ן האמריקאי: בניגוד לשוק הישראלי הצפוף, השוק בארה”ב נותן מגוון עצום של אפשרויות השקעה וצורות השקעה. מה חשוב לדעת לפני השקעה בארה”ב? רילקו נדל”ן תעשה לכם סדר.

במה נכס להשקיע?

לפי רילקו נדל”ן, לא מעט ישראלים משקיעים בבית פרטי בארה”ב במטרה להשכיר אותו. נראה כי אותם ישראלים מושפעים יתר על המידה מהאידיאל הישראלי, והחלום על בית עם גינה. כאשר משקיעים בבית עם שוכר אחד, הסיכון הוא גדול, שהרי לכו תדעו על מי תיפלו בסוף (בארה”ב, ברוך השם, יש לא מעט אפשרויות לנפילה). לעומת זאת, ארה”ב מציעה אפשרויות שונות אטרקטיביות יותר להשקעה, שמאפשרות פיזור סיכונים: מעונות סטונדטים למשל הם מתחמי נדל”ן מבוקשים, עם תפוסה מלאה כמעט תמיד (אם כי, הקורונה שינתה מעט את כללי המשחק). מתחמי מולטי-פמילי הם פופולריים מאד.

ברילקו נדל”ן למשל, מעדיפים לרוב להשקיע במגדלי משרדים, המאוכלסים בשוכרי עוגן: כך גם משקיעים בנכסים ששומרים על ערכם, וגם לא צריך לדאוג לביקוש, היות והנכסים כבר מאוכלסים בשוכרים לטווח ארוך שאין להם בעיה תזרימית.

איפה להשקיע?

ארה”ב התאוששה ממשבר 2008 במגמה מפתיעה, ומומחים מעריכים שהקורונה תיתן לה אנרגיות כפולות: עזיבה של מטרופולינים גדולים כגון ניו יורק, לוס אנג’לס ודומותיהן, ומעבר לערים שהן אמנם גדולות, אך קטנות משמעותית מן המטרופולינים הגדולים. אחת הערים הללו היא למשל ג’קסונוויל בפלורידה. לפי רילקו, הדבר נובע בעיקר מפתיחה של המון מקומות עבודה בפריפריה של ארה”ב, בשילוב עם עליית מחירים בערים הגדולות. משום כך, הביקוש נוטה יותר ויותר אל ערים קטנות יותר, כגון ג’קסונוויל.

איך להשקיע?

כאן התשובה מאד אינדיבידואלית, ותלויה באיזה סוג בן אדם אתם. אם אתם מוכנים להשקיע מאמצים אדירים באיתור נכסים והתעסקות איתם, תוכלו לנסות להשקיע בנכס בעצמכם. עם זאת, עבור רוב הקהל הישראלי שמעדיף בטחון וראש שקט, מומלץ להשקיע דרך חברה מקצוענית להשקעה בנדל”ן בארה”ב, דוגמת רילקו נדל”ן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *