“זילו מובן לי”: מהו אתר Zillow?

זילו מובן לי

זילו מובן לי

נאמר ואנחנו מעוניינים לרכוש נכס בארה”ב להשקעה. ההגיון אומר שאנחנו נאסוף את כל המידע שרק אפשר על הנכס, כדי להיות בטוחים שאנחנו משקיעים בצורה נבונה. אחד הכלים הקיימים כיום לאיסוף מידע על נכסים נדל”ן בארה”ב הוא אתר זילו (Zillow). מדובר באתר המשמש להערכת שווי, על ידי איסוף נתונים המובאים מאת המשתמשים עצמם במשך מספר פעמים בשבוע. כמו כן, זילו אוסף נתונים ממכירות של בתים באיזור, גובה המיסים העירוניים המשולמים עליו וכדומה. בעזרת זאת, זילו מספק מעין אומדן להערכת שווי הנכס בו אנו רוצים להשקיע. עם זאת, כדאי לדעת שלזילו יש חסרונות רבים, ולכן לא פלא שגם אנשי המקצוע הרלוונטיים בארה”ב לא סופרים אותו.

החסרונות

ראשית, זילו לא אוסף עדכונים עבור מצב הבית הספציפי: זילו לא יודע אם הבית עבר שיפוץ למשל, ולא נוכל לדעת אם מצב הבית העדכני נלקח בחשבון. כמו כן, כאמור זילו מסתמך על מיסים העירוניים, אולם נתונים אלו נאספים ממאגר הנתונים של הרשויות המוניציפליות, ואלו לרוב אינם עדכניים. באתר של זילו אגב, מופיע Disclaimer לפיו “אין לעשות שימוש מקצועי בנתונים”.

כאשר אנו רוצים להשקיע בנכס נדל”ן בארה”ב, אכן עלינו לאסוף כמה שיותר מידע. עם זאת, מידע שגוי ולא מדויק עשוי להטעות אותנו. הערכת המחיר באתר אינה לוקחת בחשבון את תמחור האיזור של הנכס, רמת בתי הספר, גישה לכבישים, תעסוקה באיזור ונתונים שונים. כמו כן, המחיר המוצג באתר אינו לוקח בחשבון עלויות נוספות הכרוכות ברכישת בית כמו עמלת מתווך, מיסי עירייה, היטלי מס וגובה השיפוץ הדרוש.

כאשר רילקו נדל”ן בוחרת נכס להשקעה, החברה בודקת את הנכס מהמסד ועד הטפחות. חשוב לבדוק את כלל המערכות והתשתיות בנכס בטרם רכישתו, וכן חשוב שיהיה משופץ וראוי למגורים והשכרה, בסטנדרט הראוי של רילקו נדל”ן.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *